chirpier اداره ایران تامین اجتماعی بیمه کارگران

chirpier: اداره ایران تامین اجتماعی بیمه کارگران ساختمان پلاسکو غرب استان تهران ارایه خدمات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی ثانیه‌شماری سپرده‌گذاران غیرمجاز جهت وعده میلیاردی

اعلام تصمیم جلسه کمیته سران سه قوا جهت پیگیری به‌ مسایل موسسات غیرمجاز، جهت پرداخت سپرده‌های تا سقف یک میلیارد تومان در موسسات اعتباری غیرمجاز منحل‌شده و از سوی

ثانیه‌شماری سپرده‌گذاران غیرمجاز جهت وعده میلیاردی

ثانیه شماری سپرده گذاران غیرمجاز جهت وعده میلیاردی

عبارات مهم : مرکزی

اعلام تصمیم جلسه کمیته سران سه قوا جهت پیگیری به مسایل موسسات غیرمجاز، جهت پرداخت سپرده های تا سقف یک میلیارد تومان در موسسات اعتباری غیرمجاز منحل شده است و از سوی دیگر عدم اعلام وقت بندی و شرایط پرداخت در مهلت تعیین شده است موجب ایجاد نگرانی هایی در بین سپرده گذاران شده است است.

حدود دو هفته پیش بود که پزشکیان – نایب مدیر مجلس و یکی از اعضای کمیته سران سه قوا جهت پیگیری به پرسشها موسسات غیرمجاز- اعلام کرد که قرار شده است تا به زودی مطالبات سپرده گذاران تا سقف یک میلیارد تومان موسسات غیراعتباری پرداخت شود؛ وی وعده داده بود که در چند روز بعد از این اعلام، تصمیم گیری نهایی اتخاذ شده است و بتوان پرداخت وجوه را شروع کرد.

ثانیه‌شماری سپرده‌گذاران غیرمجاز جهت وعده میلیاردی

از این رو به فاصله ای کوتاه از این بود که پزشکیان بار دیگر خبر داد که این سیاست نهایی شده است و بانک مرکزی در هفته پیش رو شرایط را جهت پرداخت وجوه اعلام می کند.

در حالی این وقت وعده داده شده است جهت اعلام اطلاعیه بانک مرکزی در مورد نحوه مراجعه سپرده گذاران به موسسات مالی و بانک ها جهت دریافت سپرده ها و تعیین وظیفه آن گذشت که در وقت سپری شده است هیچ اطلاع رسانی از سوی بانک مرکزی انجام نشد و هنوز هم در این باره اطلاعیه ای منتشر نشده هست. این جریان موجب شده است تا سپرده گذاران که با این وعده شرایط مناسبی پیدا کرده و امید به تعیین وظیفه وجوه خود داشتند، بار دیگر به دنبال دریافت اطلاعاتی در مورد وقت اعلامی جهت تعیین وظیفه سپرده ها باشند.

اعلام تصمیم جلسه کمیته سران سه قوا جهت پیگیری به‌ مسایل موسسات غیرمجاز، جهت پرداخت سپرده‌های تا سقف یک میلیارد تومان در موسسات اعتباری غیرمجاز منحل‌شده و از سوی

گزارش های دریافتی و اعلام هایی که سپرده گذاران به ایسنا داشته اند از این حکایت دارد که اگر قرار است تصمیمی جهت آن ها گرفته شود، تا نهایی نشده اعلام نکنند و یا اگر اعلامی صورت می گیرد، به وعده خود عمل کنند آیا که عنوان و شرایط آن ها با توجه به وقت سپری شده، بسیار حساس است و هرگونه تاخیری موجب نگرانی خواهد شد.

با وجود گله ای که سپرده گذاران دارند، باید یادآور شد که در مجموع اگر تصمیمی هم در جلسه سران سه قوا جهت تعیین وظیفه سپرده های تا سقف یک میلیارد تومان اتخاذ شده، درنهایت بانک مرکزی باید نحوه و ساز و کار پرداخت وجوه و شرایط مراجعه را مشخص کند که این می تواند بیش از یک هفته ای که نایب مدیر مجلس به آن اشاره داشته، وقت بر باشد.

در بین موسسات، فرشتگان به عنوان یکی از زیرمجموعه های کاسپین، وحدت، البرز ایرانیان و افضل توس و همچنین ثامن الحجج مورد اشاره بوده و قرار بر این است تا سپرده های تا سقف یک میلیارد آن ها تعیین وظیفه شود. هر یک از این موسسات تا پیش از این در فرآیندی مرحله ای و تا سقف مشخصی وجوه سپرده گذاران آن ها تعیین وظیفه و پرداخت شد. این پرداختی ها با توجه به شناسایی اموال و دارایی های موسسات و وثیقه گذاشتن نزد بانک مرکزی با اعطای خط اعتباری از سوی این بانک انجام می شود.

واژه های کلیدی: مرکزی | غیرمجاز | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog