chirpier اداره ایران تامین اجتماعی بیمه کارگران

chirpier: اداره ایران تامین اجتماعی بیمه کارگران ساختمان پلاسکو غرب استان تهران ارایه خدمات

گت بلاگز اقتصادی تبلیغات دروغین جهت جذب مشتری ، وقتی واردات بی رویه در عرصه فعالیتی دکوراسیون منزل بیداد می کند

در طول سالیان اخیر،حرفه دکوراسیون داخلی منازل به یکی از مشاغل پولساز و درآمد زا مبدل شده است که با اقبال نسبتا مطلوبی نیز توام شده است هست، لذا با وجود رشد

تبلیغات دروغین جهت جذب مشتری ، وقتی واردات بی رویه در عرصه فعالیتی دکوراسیون منزل بیداد می کند

به گزارش خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، در طول یک دهه اخیر، عنوان دکوراسیون داخلی منازل و حتی واحدهای تجاری و خدماتی با رشد و توسعه فزاینده ای همراه شده است است.

عبارات مهم : طراحی
به تبع با زیاد کردن اقبال عمومی به عنوان طراحی های داخلی منازل،فرصت های شغلی قابل توجهی نیز در این عرصه ایجاد شده است که با برنامه ریزی مناسب می توان بخشی از کاستی های مرتبط با اشتغالزایی را بواسطه حرفه مذکور مرتفع نمود.

با وجود وقت های متعدد و بالقوه موجود در این حوزه،واردات بی رویه به معضلی جدی در این بخش تبدیل شده است است.

خسرو کریم لو، یکی از فعالان و طراحان دکوراسیون داخلی منازل در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به رشد و توسعه قابل توجه این حرفه نسبتا نوظهور در کشور عزیزمان ایران اظهار داشت : با این وجود همچنان از ظرفیت های این عرصه به نحو شایسته ای بهره برداری نمی شود.

وی افزود: با عوض کردن سبک زندگی عمومی مردم، ذائقه آنها نسبت به محیط پیرامونی و محل زندگی و سکونتشان نیز با تحولاتی همراه شده است است.

این فعال در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی منازل گفت: به موازات زیاد کردن میل و اقبال عمومی به طراحی های حرفه ای منازل و سبک و سیاقی که جهت طراحی های مذکور بر گزیده می شود، مسابقه در این عرصه نیز تنگ تر شده است و همین عنوان به عاملی جهت زیاد کردن تخصص،مهارت و ظهور و بروز سبک های متعدد و متنوع تبدیل شده است است.

کریم لو گفت: علیرغم حصول تحولات جدی در این عرصه، متاسفانه واردات اقلام خارجی مرتبط با این حوزه، بسیار اوج و فراتر از حد معمول به نظر می رسد و متاسفانه در حوزه داخلی، نتوانسته ایم با بومی سازی و توجه به تولید داخلی در تامین اقلام و محصولات مربوطه،نقش آفرینی سازنده و موثری را ایفاء کنیم.

وی افزود: به تعبیری باید گفت، ظرفیت ها و وقت های این حرفه در عرصه داخلی مغفول مانده و با برنامه ریزی و حمایت هر چه زیاد دولت، می توان ضریب اشتغالرایی برجسته و قابل توجهی را در این حوزه ایجاد نمود.

رکود بخش مسکن،رونق طراحی دکوراسیون داخلی را نیز تضعیف کرده است

محمد علی شِیخ لَر،یکی از طراحان دکوراسیون داخلی فعال در غرب استان تهران،در گفت و گو با خبرنگار گروه اقتصادی گروه تحریریه سایت جوان، با اشاره به نقش تعیین کننده ساخت و سازها در حصول رونق هر چه بیشترِ این حرفه (طراحی دکوراسیون منازل) گفت: اگرچه بعضی از مالکان منازل که لزوما در منزل های نوساز سکونت ندارند و مالکیت آنها به سالهای گذشته باز می گردد نسبت به طراحی دکوراسیون داخلی منازل، میل و رغبت نشان می دهند، ولی قطعا در صورت رونق مضاعف در بازار مسکن و به تبع آن رشد ساخت و سازها، زمینه اقبال هر چه زیاد به این حوزه و ارتقای سطح دکوراسیون های داخلی فراهم خواهد شد.

این فعال در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی بیان کرد : به واقع در طول سالیان اخیر رکود بخش مسکن باعث کم کردن مشهود رونق و درآمد زایی طراحان دکوراسیون منازل شده است است.

وی افزود: امید آن می رود با اتخاذ سیاست های اصولی، رونق به بازار مسکن باز گردد در غیر اینصورت با استمرار اوضاع موجود، افق روشن و درخشانی را جهت این حرفه آینده نگری نمی کنیم.

شیخ لر عنوان کرد: یکی دیگر از چالش های پیش روی این عرصه به وفور محصولات و اقلام بی کیفیت همچون کاغذ دیواری های نامرغوب معطوف می شود که بعضا با تبلیغات کذب و غیرواقعی تحت عنوان تولیدات فرانسه و ایتالیا به مشتریان فروخته می شود ولی در واقع اقلام مذکور، تولیدات چینیِ بی کیفیت هستند که در سال های اخیر، ضریب واردات آن بصورت چشمگیری زیاد کردن یافته است.

این فعال در عرصه طراحی دکوراسیون داخلی منازل گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد، مشتریان توان و تخصص شناسایی محصولات با کیفیت از بی کیفیت را ندارند و ضعف ها و نواقص محصولات بی کیفیتی همچون کاغذ دیواری ها، تنها زمانی محسوس و هویدا می شود که بر روی دیوار کار شده است و همین عنوان منجر به طرح گلایه ها و شکایات بسیاری از سوی متقاضیان و مشتریان می شود.

وی افزود: در حال حاضر، افراد و گروه های بسیای در این حرفه مشغول به کار هستند که اساسا فاقد مجوز یا پروانه فعالیت می باشند و زیاد شکایات مطروحه نیز متوجه این قشر می شود.

شیخ لر در خاتمه یادآور شد: اخیرا کارها و دستورکارهای مورد نیاز جهت نظارت هر چه زیاد بر فعالیتِ فعالان این عرصه مد نظر قرار گرفته که رویکرد و امر نوید بخشی به نظر می رسد و قطعا در صورت حمایت هر چه زیاد دولت و البته ارتقای سطح گردش مالیِ این حرفه، چشم انداز روشن و درخشانی را می توان جهت این حرفه ترسیم و آینده نگری نمود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: طراحی | واردات | محصولات | دکوراسیون | دکوراسیون داخلی | اخبار اقتصادی | واردات دکوراسیون منزل | فرصت های شغلی موجود در ایران

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog